Tee ise: mänguköök

Mumm sai teiseks sünnipäevaks mänguköögi. Pikalt kaalusin, et kas meil on üldse mängukööki vaja aga sõprade juures tal ikka oli huvi nende vastu, seega otsustasin katsetada. Poest ideaalset valmiskööki ma siiski ei leidnud, seega otsustasin selle ise teha. HÖP-i kleepsuraamat “Tee ise köök” on mul niikuinii juba ammusest ajast ootamas.

Kleepsuraamatul olevat papist köögi tegemist ma ei hakanud isegi kaaluma. Suurte pappkarpidega mängivad nad võimalusel väga hea meelega aga ega need meil eriti kaua vastu ei pea. Õnneks leidsin Sõbralt Sõbrale poest peaaegu ideaalse kapikese pliidi tegemiseks. Fredy pidi seda küll pisut putitama aga isegi värvida ei olnud vaja.

Kleepsuraamatus on kleepsud ja juhised ka mõnede toiduainete tegemiseks, seega peale pliidiraudade kapile kleepimist hakkasin pappkarpe meisterdama. Mõnede kleepsude kasutamiseks sai kasutusele võtta tühjad pakendid.

Tetrapaki šablooni otsisin Google pildiotsingust, kasutasin seda siin.

Lisaks ostsin Sirena e-poest Goki metallist köögiriistade komplekti.

Nukunõude komplekti leidsin kohalikust Coopist.

Kõige viimasena andsime talle kätte samuti Sirena e-poest ostetud puidust lõigatava sünnipäevatordi. Kahjuks selgus, et need taldrikud on torditükkide jaoks liiga väikesed. Samas ongi see väga hea põhjus plastikust mängunõud IKEA keraamiliste nukunõude vastu välja vahetamiseks, kui peaksin ükskord pealinna jõudma ning aega leidma sealt läbi käia.

Ja kui ma juba internetti tetrapaki juhendit otsima sukeldusin, siis vaatasin, et mida põnevat ma veel leian. Leidsin näiteks sellise hea idee, et kui papist karbid vastu ei pea, siis järgmised kleebin puidust klotsidele.

Nagu näha, siis mu hirm kasutuseta jäämise ees oli täiesti alusetu. Nii Mõmm kui Mumm naudivad väga mänguköögis toimetamist, toovad meilegi pidevalt süüa-juua ja uurivad üksteiselt, mida teine süüa sooviks. Loomulikult käib sellega kaasas ka kohutav segadus, mida lapsed ise koristada ei jaksa, sest asju sai meie pisikesse mängukööki siiski liiga palju – ärge tehke sama viga, jääge minimalistlikuks!

Rohkelt mängulusti kõigile lastele ja lapsemeelsetele!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s